معتبر ترین مسابقات برنامه نویسی

یکی از فرصت هایی که افراد برنامه نویس می توانند توانایی های خود را سنجیده و مهارت های جدیدی کسب کنند شرکت در مسابقات برنامه نویسی است که با شرکت در آن می توانند با دیگر برنامه نویسان رقابت کنند.

شرکت های بزرگی همچون فیسبوک و گوگل همه ساله چنین مسابقاتی را در سطح جهانی به صورت آنلاین و حضوری برگذار می کنند.

در ادامه چند مسابقه بین المللی و ایرانی را معرفی می کنیم.

 

مسابقه برنامه نویسی گوگل

Google Code Jam یک مسابقه برنامه نویسی است که هر سال توسط گوگل برگذار می شود. در این مسابقه از شرکت کنندگان خواسته می شود با زبان مورد علاقه خود چالش های پیچیده الگوریتمی مورد نظر را حل کنند، تمامی مراحل این مسابقه به صورت آنلاین برگذار می شود اما مرحله آخر مسابقه در ساختمان گوگل و به صورت حضوری برگذار می شود.

 

مسابقه Facebook Hacker Cup

یک مسابقه برنامه نویسی الگوریتمی که توسط فیسبوک برگذار می شود. این رویداد توجه برنامه نویسان و دانشجو های علاقه مند به برنامه نویسی را به خود جلب می کند. فیسبوک با برندگان این مسابقه برای استخدام مصاحبه می کند.

 

مسابقه برنامه نویسی ICFP

یک کنفرانس برنامه نویسی کاربردی بین المللی است که هر ساله برگذار می شود و هرسال قبل از کنفرانس یک مسابقه برنامه نویسی برگذار می کند. شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد و شامل هیچ هزینه ای نمی شود.

 

مسابقه برنامه نویسی کد کاپ

یک مسابقه برنامه نویسی که هرساله در ایران برگذار می شود و افراد با هر سطح دانشی می توانند در این مسابقه شرکت کنند و برندگان برای استخدام به شرکت های حوضه تکنولوژی معرفی می شوند.

 

مسابقه برنامه نویسی ACM

این مسابقه انتخابی کشور برای حضور در رقابت های ACM-ICPC جهانی است که هر سال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگذار می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید