ویژگی های یک هاست خوب

سرور چیست؟

برای اینکه متوجه معنای هاست شویم، باید ابتدا به سراغ واژه‌ی سرور برویم. سرور یک کامپیوتر همیشه روشن و متصل به اینترنت است که منابع مختلفی مانند رم، فضای ذخیره‌سازی، پردازنده و … را برای سرویس‌گیرنده‌های داخل شبکه آماده می‌کند.

 

هاست چیست؟

هاست در زبان انگلیسی (Host) به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته می‌شود. یک سرور می‌تواند به چندین قسمت تقسیم شود (تقسیم‌بندی مجازی) که به هر قسمت آن، هاست گفته می‌شود.

یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وب‌سایت میزبانی می‌کند. برای راه‌اندازی یک وب‌سایت در فضای اینترنت بعد از طراحی قالب سایت، باید به دنبال تهیه‌ی یک هاست مناسب برای خود باشید.

 

 

ویژگی های یک هاست خوب

  • امنیت بالا

عدم امنیت یک هاست باعث از بین رفتن یا سرقت اطلاعات مهم سایت شما و کاربران سایت شما می شود، از این رو امنیت یک هاست نکته مهمی است که باید قبل از هرچیز به ان توجه کرد.

  • پشتیبانی

هاستینگ های خوب و معتبر همیشه در تلاش هستند تا در طول شبانه روز مشکلات کاربران خود را رفع کنند.

  • اپتایم( Up Time) بالا

اپ تایم یعنی زمان در دسترس بودن یک سرور می باشد. هر چقدر اپ تایم یک سرور پایین باشد به این معنی است که در طول دراز مدت زمان کمتری را در دسترس بوده.

  • امکان بک اپ

ممکن است اطلاعات شما ناخواسته از روی فضای میزبانی شما پاک شوند، در این مواقع پشنیبان گیری منظم از اطلاعات شما و کاربران، پایگاه داده و پیکربندی های سایت مفید واقع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید